Blog

Jak můžete urychlit proces odstoupení od smlouvy 

Když nakupujete zboží přes internet, vždycky je tu možnost, že bude potřeba od smlouvy odstoupit, zboží vrátit a objednat jiné. Někteří lidé dokonce již zpočátku objednají několik různých věcí, vyberou si tu nejvíce vyhovující a zbytek na základě tohoto institutu vrací. I takového systému se dá využít, zejména když potřebujete mít to pravé zboží hned. Ať už je váš způsob nakupování jakýkoli, hodí se vědět, jak vyřešit odstoupení od smlouvy rychle a hladce. 

Vše po ruce 

Všude se stále opakuje, že všechny doklady od nákupu je potřeba si uschovat pro případ další administrativy, a to minimálně po dobu dvou let, po kterou trvá záruka většiny zboží. My vám v tomto ohledu neřekneme nic nového – i u odstoupení od smlouvy je často potřeba, abyste kopii dokladu přiložili nebo z něj alespoň opsali důležité údaje. Dále není na škodu mít nastudovány obchodní podmínky a celý postup realizace odstoupení. 

Nejrychlejší doprava 

Možné způsoby dopravy jsou u každého e-shopu jiné – někdy vám pošlou až ke dveřím kurýra, který zboží vyzvedne a někdy je nutné se s věcí někam vypravit. V každém případě, pokud bude existovat více variant (včetně například osobního předání na pobočce), zamyslete se, která pro vás bude nejvýhodnější a jak moc spěcháte na to, aby byla věc uzavřena. Podle toho pak zvolte a neotálejte s odesláním. 

Případná urgence 

Posledním krokem u odstoupení od smlouvy je vrácení peněz – tím je celý proces ukončen, protože jste si již s internetovým obchodem navzájem vrátili svá plnění a v podstatě tak zrušili smlouvu od samého vzniku. Pohlídejte si lhůtu připsání peněz na účet, a pokud nepřijdou včas, nebojte se urgovat. I u malé částky je lepší se ozvat a být za puntičkáře, než si vzpomenout v době, kdy celá záležitost zapadne.

Aplikant.cz | Recenze a hodnocení firem

Zpět

Hodnocení, názory a recenze firem.

Podělte se o své zkušenosti.

Sledujte Aplikanta:
© 2016 - 2024 123jobs Media s.r.o. | Všechna práva vyhrazena
Hodnotící portál Aplikant.cz  zveřejňuje recenze, názory, zkušenosti a hodnocení firem z celé České republiky.