JIP východočeská, a.s.
recenze

7
JIP východočeská, a.s.
IČ:
IČ: 27464822
Datum založení: 12.11.2004
Tel:
Email:
O firmě:
Hodnocení
1.17
JIP východočeská, a.s.

1.00

1.00

27 března, 2024

Některé zboží z letáku vůbec nemají ráno v 8h. nedoporučuji obchod.

Negativní recenze

JIP východočeská, a.s.

Pracovat pro JIP je za trest !

1.00

1.00

18 března, 2024

Pokud sháníte zaměstnání této firmě se obloukem vyhněte !!! Za 14h směny 23t hrubého je v dnešní výsměch, nehledě na to že se zaměstnanci jednají jak se spotřebním zbožím. Podle toho to tak začíná i vypadat dnes si tam připadnete jak v nějaké prodejně v Kyjevě, česky už tam umí maximálně management.

Negativní recenze

JIP východočeská, a.s.

JIP - tak toto je opravdu síla!!!

1.00

1.00

24 dubna, 2022

JIP NEBRAT!!! Pardubická rodinná firma JIP východočeská, kterou v devadesátých letech založili bratři Plškovi a je dlouholetým sponzorem pardubického basketbalového týmu, čelí policejnímu vyšetřování kvůli údajnému krácení daně. Skupina obviněných podle policie vytvořila systém, který dokázal oklamat kontrolní hlášení. „Údajná trestná činnost byla páchána pomocí řetězců plátců daně z přidané hodnoty, v nichž společnost JIP východočeská, a. s., měla pozici koncového článku profitujícího ze zapojení v řetězci uplatněním odpočtu daně z přidané hodnoty,“ uvádí se v textu rozsudku Ústavního soudu, který postupně zamítl tři stížnosti na postup policie. Předpokládaná výše zkrácené daně byla úřady vyčíslena částkou nejméně 15 milionů korun. Policie vede vyšetřování pro podezření ze zvlášť závažného zločinu zkrácení daně, poplatku a podobné povinné platby. Podle příslušné sazby trestního zákoníku by pachatelům v případě usvědčení hrozilo u soudu pět až deset let vězení. „Předmětem šetření je zkrácení daně z přidané hodnoty v souvislosti s pořizováním zboží z jiných členských států Evropské unie. Dosud vyčíslená škoda dosahuje cca šest milionů korun. Trestní stíhání policisté zahájili proti třem fyzickým a jedné právnické osobě. Vyšetřování nadále probíhá,“ uvedla tisková mluvčí krajského ředitelství Markéta Janovská. Jan a Ivo Plškovi, jejichž iniciály tvoří název firmy JIP, začali s podnikáním v devadesátých letech. Společně vybudovali jednu z největších rodinných firem v Česku s téměř dvěma tisícovkami zaměstnanců a tržbami přes deset miliard korun ročně. Jejich maloobchodní a velkoobchodní síť provozuje 16 velkoskladů a čtyři desítky vlastních prodejen. JIP se věnuje také logistice. Policie v srpnu loňského roku provedla sérii domovních prohlídek ve společnosti JIP východočeská a personálně spřízněné firmě Unibrands. Obě firmy podaly ústavní stížnost, stěžovaly si, že příkazy k domovním prohlídkám byly nedostatečně zdůvodněny, nebylo z nich jasné, co přesně policisté hledají. Podle Ústavního soudu ale nelze po policii požadovat bližší specifikaci důkazů, které by mohly najít, neboť ještě nemůže vědět, jaké dokumenty se v objektech nacházejí a jaké dokumenty se podaří zajistit. Podle vyšetřovatelů, jejichž závěry zveřejnil Ústavní soud, k podvodům docházelo v souvislosti s dovozem zejména potravinářských komodit od dodavatelů z jiných států Evropské unie. Došlo tak k vytvoření řetězce plátců daně z přidané hodnoty, v nichž JIP východočeská nárokovala odpočet daně z přidané hodnoty. Její dodavatelské firmy a další články řetězce ale podle finančního úřadu a policie nepodávaly přiznání k dani z přidané hodnoty, nebo je podávaly, ale DPH zinkasovanou v rámci fakturace státu neodváděly, nebo hradily pouze zčásti. Zdroj: https://www.idnes.cz/pardubice/zpravy/jip-pardubice-danovy-podvod-policie-obvinila.A200203_530626_pardubice-zpravy_skn

Negativní recenze

JIP východočeská, a.s.

Zaměstnání v JIP - recenze

1.00

1.00

24 dubna, 2022

Každá jiná práce je lepší než pracovat pro JIP, nenechte se nalákat na otrockou práci za pár korun. Radši jsem se vrátila zpátky do makra.

Negativní recenze

JIP východočeská, a.s.

JIP Cash & Carry recenze

2.00

2.00

29 září, 2021

Prodavačky ochotné, zboží kvalitní, ale mnohde nedoplněné, bez cenovek, a zboží podle letáku které mělo být v akci, nepřeceněné.

Negativní recenze

JIP východočeská, a.s.

zrušeno

1.00

1.00

15 července, 2021

JIP Harfa zrušeno !

Negativní recenze

JIP východočeská, a.s.

Nechutné prostředí v JIP

1.00

1.00

24 dubna, 2021

Hygienické podmínky otřesné. Zápach na prodejně, v nádržích na živé ryby plavou ryby nemocné, či polomrtvé. Nedoporučuji kupovat cokoliv nebaleného.

Negativní recenze

Hodnocení, názory a recenze firem.

Nebojte se říct svůj názor.

Sledujte Aplikanta:
© 2016 - 2024 123jobs Media s.r.o. | Všechna práva vyhrazena
Hodnotící portál Aplikant.cz  zveřejňuje recenze, názory, zkušenosti a hodnocení firem z celé České republiky.